Baza lekarzy dziecięcych i ciążowych

Zaznaczam - podaję tylko namiary, przeważnie bez oceny, bo nie znam. Za to zawsze, jak jakiś specjalista jest potrzebny, to nie mogę znaleźć, a na nfz.... kolejki, kolejki! To teraz, jak tylko gdzieś widzę reklamę czy szyld - spisuję dane, ot, na wszelki W. Rzecz tyczy się oczywiście Śląska/Zagłębia.

Gastroenterolog dziecięcy:
lek.med. Anna Bożkiewicz-Kasperczyk - specjalista chorób dzieci i gastroeneterologii; pani przyjmuje w poniedziałki w godzinach 16-18 w Sosnowcu, ul. Naftowa 11, tel. 795 11 44 64 - jest to niewielka przychodnia Twoje Zdrowie - KLIK Wrażenia mam jedynie po pobycie z mamą u naczyniowca - przyjemna, czyściutka przychodnia, BARDZO uprzejma rejestracja, bez problemu można wsio telefonicznie załatwić; z tego, co mi powiedziano - pani gastro nie ma długich terminów oczekiwania, jak bardzo komuś zależy to i w ten sam dzień przyjmie (o ile to poniedziałek będzie);


Pediatra:
lek. med. Zuzanna Grabowska - ponoć kobieta - legenda; o żadnym chyba lekarzu nie słyszałam tylu pochwał, co o niej; podobno BARDZO trudno się z panią skontaktować, bo ciągle wizyty ma, trzeba pisać smsa; tel. 602-286-178, Katowice, ul. Krasińskiego 25b / 101; jutro będę próbowała się dodzwonić/zesemesować, to powiem co i jak;

lek. med. Anna Grabara - Czech; pani przyjmuje z ramienia NFZ w Będzinie, w przychodni "Syberka" na ul. Zwycięstwa 30; i tu mam kontakt stały, coś mogę rzec: moja córka KOCHA wręcz chodzić do "pani dotol", kobieta jest mega opanowana, słucha rodzica, nie przepisuje nagminnie antybiotyku, nie robi problemów ze skierowaniami na badania, przepisuje raczej te tańsze leki; na pewno ma jakieś wady, aczkolwiek ja jestem zadowolona - jako lekarz pierwszego kontaktu dla dziecka sprawdza się świetnie;


Położna/doradca laktacyjny:
mgr Magdalena Jagieła - jak wyżej; kontakt pod nrem 796 675 293, mail: magdajagiela@tlen.pl, fizycznie panią łapiemy w Mikołowie (strona: KILK), osobiście z usług nie korzystałam, za to nasłuchałam się superlatyw :) 

8 komentarzy:

 1. Ciocia Zuzia-bo tak, nie inaczej mówimy o naszej kochanej pani doktor Grabowskiej jest NAJLEPSZA NA ŚWIECIE:) Potwierdzam!:))))I ma super podejście do dzieciaków które też Ją kochają:

  OdpowiedzUsuń
 2. A jakby ktoś chciał/potrzebował (z okolicy Katowic) to ja jeszcze dysponuję namiarem na GENIALNĄ położną laktacyjną i przy okazji prowadzącą zajęcia w szkole rodzenia, może też poprowadzić je w domu u przyszłych rodziców-tak było u nas. Jest równie rewelacyjna jak nasza "ciocia Zuzia":) I z każdym problemem (prawie każdym) można potem do niej zadzwonić:)Bardzo kompetentna, sympatyczna,...matko, ja chyba powinnam pracować w marketingu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. No w sumie mnie wyręczyłaś z tym kontaktem uzupełniając dane. Polecam, polecam- jeśli ktoś chce mieć nieco ambitniejszą wersję szkoły rodzenia i takiego fajnego doradcę-uspokajacza jaką jes Pani Magda:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety Pani doktor Grabowska nie przyjmuje juz nowych pacjentow- a szkoda!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka baza lekarzy jest bardzo przydatna. Dobrze że ktoś się za to zabrał i sporządził takową. Czasem nie ma się czasu siedzieć godzinami i szukać a taki blog wtedy jest bardzo pomocny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też mam namiar na pediatrę https://scanmed.pl/specjalizacje/pediatria , słyszałam że bardzo dobry, ze świetnym podejściem do małych dzieci. Warto go sobie sprawdzić

  OdpowiedzUsuń