No i tak - zwróciło moją uwagę, że Dorotka, która lada dzień pół roku skończy, nie bardzo się rusza. Na plecach - kontaktowa bardzo, chichra się, reaguje na domowników pozytywnie, łapie zabawki, pięknie je memla w paszczy, wyciąga po nie ręce, głowę odwraca w stronę, która ją interesuje, nogami macha w górę. ALE... położona na brzuszek - głowę podniesie ok i tyle. Nie unosi się wysoko na przedramionach, nie obraca się na plecy (ani z pleców na brzuszek), ba! z pleców na boczki też nie. Nie chwyta stópek. I chociaż teoretycznie ma jeszcze czas, to jednak tak ogólnie "lubiejąca ruch inaczej" jest ;)
Pediatra orzekła, że odruchy ma piękne, że neurologicznie raczej jest dobrze, ale niech ja się może do fizjoteapeuty przejdę prywatnie, bo... na naf to sobie ze 3 miesiące poczekam :/ No to się przeszłam. Do rehabilitantki, którą znałam z konsultacji w sprawie Agatki (dla zainteresowanych, dr Małgorzata Matyja, Sosnowiec, Racławicka 23, w guglach stronę wyguglać, kobieta specjalistką od małych dzieciaków jest).
I faktycznie - lekka asymetria ułożeniowa, na co też ostatnio uwagę zwróciłam (położona córa na plecach wygina się w rogalik lekko na prawą stronę), ale to pryszcz - natomiast ruchowo faktycznie niechętna. Tyle, że NIC nie stoi na przeszkodzie, by młoda się ruszała bardziej, nie ma żadnych ograniczeń typu przykurcze, ona po prostu jest taka... zachowawcza. Byleby rączki przy ciele, nóżki przy ciele, jak wyciągnąć rękę po zabawkę leżąc na brzuszku - to 3cm tylko, kawalątek dalej choćby nie wiem jak cudna zabawka - nieee. Podane nogi maca, łapie, ale sama - nieee. Jak się gwiazdę na brzuszek obróci a ręka zostanie pod klatką piersiową - nie wyciągnę, po co? wolę się rozkrzyczeć, niech matka wyciąga :D No i jak to rehabilitantka orzekła - jeśli ma charakter bardziej statyczny, to niech sobie potem taki ma, ale jako niemowlak musi się zacząć ruszać i nie może mieć już na samym starcie opóźnienia z lenistwa :D
Kobieta wyobracała małą na wszystkie strony, a mała - bunt! ryk! no bo jak to? ona sobie spokojnie chce kontemplować świat, statycznie! a tu jej się każą ruszać, podłe ludzie. Upociła się jak świnka, nie muszę wspominać o zapachu...? ;)
W sobotę kolejne zajęcia, z kim innym, bowiem pani dr urlopuje. Ale z polecenia.
Trzymajcie kciuki!
No to nieźle...pierwsze słyszę ze takie dziecko może być stateczne....no patrz jaki Ci się osobnik trafił. Przesada w żadną stronę nie jest dobra niestety...ćwiczcie zatem:))))
OdpowiedzUsuńDobrze, że to tylko "stateczność" Panny Dorotki :)
OdpowiedzUsuńOj, ile ja bym dała za takie dziecko, choćby na tydzień !
Nie chcesz się zamienić na tydzień ? :)
A matka dziecku nie da poleniuchować... co za marka wyrodna;)))
OdpowiedzUsuńOby szybko się odleniuchowała;)
Ha. Bedzie swietna szefowa - pierwsza rzecz to umiec delegowac zadania.
OdpowiedzUsuńTylko troche zartuje - tak naprawde to prawdziwi lenie (nie obiboki tylko tacy co umieja sie cieszyc lenistwem) umieja rowniez swietnie zorganizowac prace, zeby zajmowala jak najmniej czasu ale wszystko bylo zrobione. Skads sie biora te wszystkie zmywarki, maszyny do szycia itp. ;)
U nas dzieci "statyczne" określa się te, które mają problem z napięciem mięśniowym. Może to takie wpadanie ze skrajności skrajność, ale to normalka w tym kraju.
OdpowiedzUsuńŻyczymy powodzenia w ćwiczeniach!
Nie, no ja wiem, co oznacza w reh. pojęcie stricte "statyczne" :) ale tu kontekst był taki, że - jak potem będzie wybierała mniej ruchliwe zainteresowania itd. - to jej sprawa, teraz ma się rozruszać.
OdpowiedzUsuńMasz ode mnie wiadomość na FB w folderze "Inne" :)
OdpowiedzUsuńWitam! Mój synek też miał asymetrię ułożenia i na brzuchu mało ruchliwy, na plecach ułożony radosny i szczęśliwy. Po ćwiczeniach (które co kilka miesięcy zmieniane, a wtedy bez płaczu i zgryzoty się nie obeszło) jest teraz tak ruchliwy że ciężko za chłopakiem nadążyć a ma teraz 18 miesięcy. Życzę powodzenia i wytrwałości ;) Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńZapomniałam dodać że ja ćwiczenia z dzieckiem wykonywałam sama w domu po odpowiednim poinstruowaniu w poradni. Nie wiem czy w innych miastach mają podobne poradnie, ale w razie potrzeby Kraków ul.Strzelecka 2, poradnie funkcjonują przy szpitalu, gorąco polecam.
UsuńAsymetria ułożeniowa jest bardzo częsta. Każde niemowle jest delikatnie asymetryczne. Wynika to z ułożenia wewnątrz macicy.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
Nie wszystkie dzieci rozwijają się w tym samym tempie. Warto dać dziecku "chwilę" na to żeby samo zechciało siadać, czy wstawać. Nie mniej jednak kiedy coś nas niepokoi warto zaczerpnąć opinii specjalisty, który rozwieje nasze wątpliwości i pomoże rozwiązać problem, chociażby zleci nam rehabilitację maleństwa.
OdpowiedzUsuńnike x off white
OdpowiedzUsuńnike epic react
kobe shoes
yeezy
birkin bag
adidas tubular
fitflop
supreme clothing
ultra boost
nike air vapormax
Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńRehabilitacja jest niezwykle istotna po zabiegach, złamaniach czy też kontuzjach. Na przykład biegacze i kolarze często mają problemy z kolanami. Takie problemy mogą mieć także dzieci. Poczytajcie, jak sobie z tym poradzić: https://dlastawow.pl/artroskopia-kolana-wskazania-przebieg-rehabilitacja.
OdpowiedzUsuńvisit site replica ysl handbags internet good quality replica bags find this gucci replica
OdpowiedzUsuńdig this dolabuy replica informative post click here to investigate pop over to this web-site check this
OdpowiedzUsuńDziecko chciałoby poleniuchować a mama nie chce mu pozwolić.
OdpowiedzUsuńSuper, że zwróciłaś na to uwagę.
OdpowiedzUsuńWszystko się ułoży i dziecko będzie rozwijać się prawidłowo.
OdpowiedzUsuńNie można odpuszczać, to wszystko się ułoży.
OdpowiedzUsuńWarto też wiedzieć, gdzie można zakupić najróżniejszy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.
OdpowiedzUsuńWypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych to usługa, która umożliwia pacjentom skorzystanie z profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego w okresie rekonwalescencji. Łóżka rehabilitacyjne dostępne do wynajęcia są wyposażone w różnego rodzaju funkcje, takie jak regulacja wysokości, nachylenia czy podparcia pleców. Dzięki temu pacjenci mogą wygodnie spędzać czas w pozycji leżącej, co wspomaga proces powrotu do zdrowia. Wypożyczalnie oferują również dostawę, montaż i instruktaż obsługi łóżek.
OdpowiedzUsuńSuper
OdpowiedzUsuńŚwietnie, że zdecydowałaś się podzielić Waszymi zmaganiami! Temat rehabilitacji jest niezwykle istotny zarówno u mniejszych jak starszych!
OdpowiedzUsuńfajnie
OdpowiedzUsuńProblemy z ręką mam od dawna, ale nie myślałam, że to będzie mnie aż tyle nerwów kosztowało. Dlatego sprawdzam sobie, jak mogę sobie pomóc. I tu https://www.modelmed.pl/rehabilitacja-reki/ wiem, że otrzymamy stosowną pomoc dr Matuszewskiego. To lekarz, do którego wielu pacjentów idzie po 2 opinię medyczną. Ufają mu bardziej.
OdpowiedzUsuńW walce z odleżynami, nieocenione okazują się materace na odleżyny. Projektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i ochrony, są one niezbędnym wyposażeniem łóżek medycznych i rehabilitacyjnych.
OdpowiedzUsuńMam najwięcej problemów z własnym zdrowiem, ponieważ moje palce od jakiegoś czasu nie są wcale takie proste Mam problem z ich wyprostowaniem do końca i jestem ciekawa, co mogę z tym zrobić. Wstępnie zapiszę się tu https://www.modelmed.pl/rehabilitacja-reki/ rozpoznaję. Wiem, że doktor Matuszewski doskonale zna się na leczeniu.
OdpowiedzUsuń