piątek, 2 września 2011

Klockowe HOP - BĘC

Jak to moja przyjaciółka mówi: ale ty wiesz, że masz świra na punkcie klocków?
No to skoro świr, to i temat rzucę :)
Pozwólcie, że przyjrzę się klockom dla najmłodszych, czyli do 2 lat.

HOP
WESOŁE KLOCKI FISHER PRICE
Cała seria, począwszy od zestawów składających się z 3 klocków do całego rozbudowanego miasta klocków. Moja córka zignorowała, co mnie nieco zdziwiło, gdyż klocki są naprawdę kolorowe, trwałe, mają uśmiechnięte buźki, wielkość dobra dla małej łapki i niezłe do memlania. Ale klockom nie mówię nie, gdyż inne znajome dzieci się nimi zachwycają. Wada - cena. Zdecydowanie, od mniej więcej 30zł (raptem 3 elementy) do ok. 300zł. Ale wiemy już, że w naszym kraju FP ma ceny kosmiczne, zazwyczaj. 
Wesołe klocki na kółkach, sklep miki.com.pl, cena 40zł.
Wesołe klocki i krokodyl, sklep miki.com.pl, cena 159zł - zabawka ma wyciągany dyszel i dodatkową podstawkę na klocki.               

Moją uwagę zwróciły też fisherowskie KLOCKI SENSORYCZNE - nie posiadamy, ale miałam okazję pomacać. Trwałe (wiem, że wielu rodziców kupuje używki), bajecznie kolorowe, z arcyciekawą dla malucha zawartością - i, o właśnie - zawartość jest maksymalnie zróżnicowana. Z moich obserwacji intenetowych wynika, iż klocki występują w kilkuset wersjach: z jedzeniem, fakturami, kolorami, kuleczkami, zwierzątkami, owocami, warzywami, autkami... Na przykład takie:
Klocki sensoryczne FP, gonzi.pl, cena 30,3zł. Na allegro można kupić również na sztuki, ceny przeróżne.
 Od pierwszego spojrzenia spodobały mi się KLOCKI MAGNETYCZNE firmy Lamaze. 6 sztuk, klocki imitujące polne żyjątka: biedronka, ślimak, motylek i takie tam. Nóżki i czułki z twardej gumy, dobre do obgryzania. Magnesy na tyle silne, że klocki utrzymują się np. na lodówce, a także 3 nałożone na sobie. No i niestety moja córka również nie zapałała do nich namiętnością, dopiero po skończeniu roku, gdy zaczęłam przypinać je na lodówce, miała frajdę ze ściągania. Wyglądają tak:
Klocki magnetyczne Lamaze, minikraina.pl, koszt 48zł. 
Inne magnetyczne to seria GEOMAG dla niemowląt. Macałam, wyglądają na wytrzymałe (a zwróćmy uwagę, że pierwsze, co dziecię zrobi, to klockami rzuci, a nie zacznie ładnie je ustawiać), kolorowe, rozmiar w sam raz. Co ciekawe, jest to połączenie elementów magnetycznych z nakładkami, które nasadzone na półkulę, dajmy na to, tworzą żółwia czy kraba czy jeszcze coś innego - zależnie od zestawu. A zestawy są i malutkie, 4elementowe, i całkiem spore, składające się z 19 części. Tematycznie też różnie, ocean lub farma. Cena od 25zł do ok. 100zł. Poniżej wersja wypasiona: 
Klocki GeoMag Baby, merlin.pl, cena 119zł.
Nikomu reklamować nie trzeba KLOCKÓW DREWNIANYCH, więc tylko dla przypomnienia: są i dzisiaj, w wersji surowej lub kolorowej, z tradycyjnymi lub wymyślnymi kształtami. Cenowo różnie, i tu jednak by mieć pewność, że klocki nie mają zadziorów a farba jest nietoksyczna radzę najpierw sprawdzić ręcznie:
Klocki BOIKIDO, bystrzaki.pl, cena 99zł.

Klocki Eichhorn, rozwojowe.pl, 38zł.
Tak samo nie muszę chyba zachwalać klocków LEGO DUPLO - wszystkim znane :) Dla porządku więc tylko - cenowo od 20zł wzwyż, do kilkuset. Serii wiele, bo i Farma, i Miasto, i Zoo, i serie z kreskówek. Przeznaczone dla dzieci od 1,5 roku do 5 lat. Bajecznie kolorowe, super wykonane, wyrobiona marka i stąd ceny kosmiczne. Ale warto, na przykład takie:

Lego Duplo, klocki24.pl, 40zł. 

BĘC
Zaskoczeniem dla mnie było, że klocki, które nie zyskały mojej aprobaty, zostały wyprodukowane przez tak znaną firmę. Bardzo ciężko się je składa, jeszcze ciężej rozkłada - nierealne, by roczniak dał radę. Plusem jest cena (za naprawdę duuuże opakowanie trzeba dać ok.80zł - 150 dużych elementów). A są to klocki firmy Wader, seria Middle Blocks. Przeznaczone dla dziecka 1+.  Posiadamy, mała niezainteresowana, bo co to za zabawka, której nie da się użyć?
Klocki waderowskie, middle blocks, wader-wozniak.pl, koszt. ok 45zł.
1 komentarz:

  1. Klocki są fajne zazwyczaj dla mniejszych dzieci. Dla starszych teraz bardzo popularne są zabawki Transformers https://achdzieciaki.pl/zabawki-transformers-295

    OdpowiedzUsuń