niedziela, 15 grudnia 2013

Mikołaj był? był! no to jeszcze Gwiazdorek...

Mikołaj był, a jakże. Przyniósł kilka rzeczy, mniej lub bardziej udanych. Te, które Agatka (bo Dorka cieszy się ze wszystkiego na razie) sobie upodobała to konik MLP do malowania (dziękujemy Mikołajce chrzestnej :D ) i książka do oglądania "Lato na ulicy Czereśniowej" - szał. Lalka Nancy do czesania trafiona o tyle, o ile (ale u nas na czesanie są napady), chomiczek zhu zhu od babci olany (za to Dorcia się cieszy :D ), smartfonik Vtech od dziadków też ignorowany, ale tu pewna jestem, że Agu sięgnie po niego, ogólnie rzecz fajna i pewnie za jakiś czas będzie niezła zabawa. Trafiła się dziewczynie też bardzo przyjemna gra, też polubiona, o zagadkach. Za to śrubki kompletnie dziecko olało, czego się nie spodziewałam :D ale pewnie młodsza siostra się pobawi, a może kuzyn młodszy? nie zmarnują się (ostatecznie zawsze mogę do pracy zabrać :D ). Poniżej fotki smartfonika i gry, bo nie pokazywałam wcześniej:

Foto: smyk.pl, koszt od 60zł wzwyż

Zagadkowe wierszyki, foto: smyk.pl, koszt 22-25zł

Dorotce Święty przyniósł sorter, ślimaczka - piramidkę, maleńkiego bobaska i aparat foto do zabawy (a to już całkiem przypadkiem, bo znalazłam w czeluściach szuflady taki zachomikowany sprzed roku jakoś). No i najfajniejszy chyba dla niej prezencior - kolejka/przeplatanka Mula z IKEA ;) 

Gwiazdor ma już schowany wspólnie z babcią finansowany dom duplo:

Foto: smyk.pl, koszt 200zł wzwyż
Droga rzecz, nawet rok temu pisałam, że bardzo drogie i nie kupimy... Ale Agu BARDZO lubu budować z duplo, prezent na pół z babcią, no i za jakiś czas Dorotka pewnie też skorzysta, więc tym razem się skusiliśmy. Do tego rzecz jasna książeczki, wcześniej już pokazywane (Pan Pierdziołka spadł ze stołka oraz Kacper i strachy), babcia dorzuca też piórnik z Hello Kitty (mdleję! ale niech będzie, młoda lubi, a rysuje non stop to niech może zabrać ze sobą narzędzia też), puzzle podłogowe z księżniczkami Disney'a, grę drewnianą o taką:

Foto: prezentgift.pl, cena tamże 49zł, nasz egzemplarz trafiony za 40zł w TK Maxx
I malutka, w naprawdę maleńkiej, aczkolwiek uroczej puszeczce gra kalambury :) 

Foto: babybart.pl, koszt 29zł, producent HABA

Dorotka... prawdopodobnie jakiś zestaw duplo, ponieważ już są o nie kłótnie :D puzzle z uchwytami ze zwierzakami wiejskimi, żyrafkę FP z klockami do wrzucania. A więcej pomysłów brak, bo tu zaraz 1 urodziny!


3 komentarze:

 1. Duplo dom fajne, była zrzuta w zeszłym roku u nas. W tym chyba kupię paczkę podstawowych.
  Te kalambury też wyglądają ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I u nas głównym prezentem będzie Duplo - zdecydowałam się na pociąg na baterie, bo od jakiegoś czasu Maluch uwielbia wszystko, co związane z Duplo i z pociągami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się te zagadkowe wierszyki :)

  OdpowiedzUsuń