niedziela, 23 października 2011

Gry dla przedszkolaka

Zbliżają się Mikołajki, Boże Narodzenie a z nimi - pewnie dla wielu rodziców, cioć, babć (i tak dalej) problem - CO KUPIĆ? Przy okazji często pada stwierdzenie, które doprowadza mnie do szału bo jest nieprawdziwe: bo ona/on WSZYSTKO ma. A guzik tam wszystko, mam wrażenie, że takim zdaniem osoba kupująca usprawiedliwia swoje lenistwo w poszukiwaniu ciekawego prezentu.

Dzisiaj więc coś dla przedszkolaka, czyli wiek 3+.

1. Gra BYSTRE OCZKO*, producent Adamigo. Teoretycznie gra dla dzieci powyżej 4 roku, ale spokojnie można wykorzystać 1 planszę zamiast od razu 4 i grać z 3latkiem. W opakowaniu są 4 plansze formatu A4 z ogromem obrazków, do tego kartoniki z takimi samymi obrazkami, bodajże kostka/pionki (ale nie pamiętam). Producent proponuje kilka wersji zabawy, można na przykład grać w parach i wyszukiwać na czas konkretne obrazki, można szukać wszystkich obrazków, których nazwy zaczynają się głoską "U", można szukać wszystkich zielonych rzeczy... Możliwości ogrom. Gra wykonana bardzo przyzwoicie, ćwiczy pamięć, spostrzegawczość, rozwija słownictwo, wprowadza łagodny element rywalizacji. Można grać z kimś lub samemu. Cena świetna, najczęściej 40-45zł. W Internecie, rzecz jasna, w Matrasie po 65zł widziałam...

* Ten sam typ gry można nabyć też pod nazwą "Sokole oko", ale chyba inny producent.
Foto: sklep.educol.pl
2. Zestaw edukacyjny PALETA. Istnieją dwa poziomy trudności, tzw. wyprawka przedszkolaka i wyprawka pierwszoklasisty. Zabawa polega na tym samym. Przedszkolak - przeznaczony dla dziecka 4+, wygląda to tak (link, wszelkie zdjęcia są zbyt małe):

Pozwolę sobie wkleić linkę z opisem działania ze strony edukacyjna.pl:

Zabawa przednia, rozwija cudownie cierpliwość, spostrzegawczość, słownictwo, umiejętność kojarzenia faktów. Dodatkowo można kupować zestawy tarcz (12 w opakowaniu) z różnymi tematami. Co ważne, mając wyprawkę przedszkolaka nie trzeba kupować wyprawki pierwszoklasisty, można trudniejsze tarcze kupić i tyle. Cena w okolicach 60zł. 

3. Gra BALANSUJĄCA ŻABA. Spróbujcie ustawić na balansującej żabie kolorowe pałeczki - kwiatki tak, by nie spadły! Kolejność ruchów wyznacza kostka, rzecz jasna. Cena od 24zł, opcjonalnie (i ceny inne) np. balansująca gąsienica, swingolo. Wygląda to tak:

Foto: edukacyjne-zabawki.lidibrii.pl
4. Wszelkiego rodzaju gry MEMORY, akurat znalazłam niespotykane, ślicznie zrobione i w sam raz na prezent (foto: dadum.pl):
Cena 38zł, dadum.pl, firma HABA
Sklep dadum.pl, cena 45zł, te są drewniane.
5. Magnetyczne ubranka - tego nie trzeba tłumaczyć, a ładne :)
Sklep dadum.pl, cena 86zł.
6. Nietypowe puzzle, np. firmy Diset. Warto też zajrzeć na stronę organizacji UNICEF, w sklepie można kupić puzzle naprawdę wysokiej jakości i - ładne.

Sklep dadum.pl, cena 30zł, DISET. 70 elementów.

3 komentarze:

 1. Twoje propozycje zabaw dla dzieci i klocków muszę przyznać są dla mnie bardzo odkrywcze i fajne. Na pewno skorzystam z tych propozycji i jak córa nieco podrośnie to będziemy się bawić:) Fajne cuda:)
  A pamiętasz jeszcze zabawy z naszego dzieciństwa? Może jakiś pościk na ten temat...trochę się już pozapominało tych zabaw, może warto sobie odświeżyć:D

  OdpowiedzUsuń
 2. PS te magnetyczne ubranka miażdżą system i chyba je kupię dla córy! Całe dzieciństwo chciałam mieć taką lalkę z tekturki która miała takie tekturkowe ubranka, moja sąsiadka taką miała z Norwegii ktoś tam jej przywiózł i jej baaardzo zazdrościłam:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kotka podobnego do żabki - nie potrzeba nawet kostki, wyzwaniem (dla dorosłych też) jest ułożenie wszystkich wałeczków bez rozsypki :)

  OdpowiedzUsuń